• OILSTAR
  • kariera
  • KOMPENZÁTORY
  • ZAŠLI HODNOCENÍ
  • Zařízení pro komepltaci hadic
  • HYDRAULICKÉ VÁLCE
  • Hadice pro technické plyny
  • Bezodkapové spojky

Příslušenství UHP (velmi vysoké tlaky - 700-3200 bar)

Příslušenství UHP (Ultra high pressure – ultra vysoké tlaky) obsahuje hadice s koncovkami, adaptéry a příslušenství, určené pro pracovní taky nad 700 bar. Tato skupina zahrnuje pryžové hadice WATERBLAST (pracovní tlak od 700 do 1250 bar), termoplastové hadice (pracovní tlak 700 – 800 bar), hadice SPIR STAR (pracovní tlak do 3200 bar). V závislosti na použití jsou tyto pracovní tlaky přepočítávány různými koeficienty bezpečnosti (aplikace typu waterblasting n = 2.5, hydraulika n = 4, plyna n = 4 až 6). Používané speciální koncovky, adaptéry, rychlospojky a způsob jejich spojení musí odpovídat předpokládaným pracovním tlakům. Kompletní hadice s koncovkami musí být vždy dodány s tlakovou zkouškou.

Hadice a příslušenství WATERBLAST

Hadice a příslušenství WATERBLAST

Pryžové hadice pro velmi vysoké tlaky (850 – 1400 bar) se 4 nebo 6 spirálními ocelovými oplety. Jsou určeny pro čištění a řezání vodou (nepoužívat na hydraulický olej). Používány pro čištění energetických a chemických zařízení, ocelových konstrukcí, lodí, důlních instalací, povrchů vozovek, čištění a řezání betonových konstrukcí. Pro osazení hadic WATERBLAST se používají speciální koncovky. hadice jsou dodávány jako kompletní hadice s koncovkami s tlakovou zkouškou.
Příklad typické hadice WATERBLAST: hadice o délce 20 m vyrobená z metráže WATERBLAST 40 o vnitřním průměru 1/2", pracovním tlaku 1000 bar, ukončena na obou stranách koncovkami s převlečnou maticí M24x1,5 (DKOS).

Termoplastové hadice a koncovky UHP

Termoplastové hadice a koncovky UHP

Termoplastové hadice jsou určeny pro tlaky do 800 bar. Materiál obalu je otěruvzdorný polyuretan. Výztuž je tvořena maximálně 3 vrstvami ocelového nebo aramidového opletu. Duše je vyrobena z polyesteru nebo polyamidu. Nejčastěji jsou používány pro vysokotlakou hydrauliku, záchranářské vybavení, zvedáky a čerpadla. Jsou určeny pro hydraulický olej, barvy, rozpouštědla, izokyanáty, polyoly.

Hadice a příslušenství SPIR STAR

Hadice a příslušenství SPIR STAR

Hadice pro velmi vysoké tlaky (až do 3200 bar), jejichž základními materiály jsou jakostní termoplasty (polyester, polyamid, polyuretan, polyoxymetylen, PVDF, PTFE), a výztuž je tvořena až 8 spirálními oviny z oceli nebo nerezi. Jsou charakteristické malou objemovou roztažností, hladkou duší, odolností zalomení, malým vnějším průměrem, kompaktní konstrukcí, doboru chemickou odolností, odolností otěru, mořské vodě a UV záření. Jsou používány pro hydraulické oleje, barvy, chemikálie, stlačený vzduch a plyny.

Rychlospojky pro velmi vysoký tlak

Rychlospojky pro velmi vysoký tlak

Hydraulické rychlospojky jsou určeny pro práci pod vysokými tlaky do 3000 bar. Charakteristické malými vnějšími rozměry a snadným spojováním. Jsou vyrobeny z tvrzené oceli pro zajištění dlouhé životnosti. Pro zamezení znečištění jsou standartně dodávány se zátkami. Příkladové použití: stahováky ložisek, utahováky šroubů, záchranářské vybavení, řezačky kabelů, hydraulické klíče, zvedáky.

Adaptéry a příslušenství UHP

Adaptéry a příslušenství UHP

Adaptéry a příslušenství činí nezbytnou součást rozvodů vysokotlaké hydrauliky. Díky nim můžeme mezi sebou propojovat rychlospojky a hadice. Specifickou skupinu adaptérů tvoží rozvodné kostky, které jsou obdobou částí jako: T-kusy, kříže, používané ve standartní hydraulice. Těsnění mezi elementy lze provézt pomocí teflonové pásky, těsniva, gumo-kovového těsnění nebo těsnícím kuželem 120° nebo 60°. Adaptéry stejne jako rozvodné kostky jsou vyrobeny z černě galvanizované oceli.