Jiné spojky pro težbu ropy

 • Przewód gumowy do płuczki wiertniczej, cementu (choke and kill)
 • Przewód gumowy do płuczki wiertniczej zgodny z API 7K

Otočné spojky

Otočné spojky: určené pro těžbu ropy – otočné klouby se dvěmi (typ SR – SHORT RADIUS) nebo třemi (typ LR – LONG RADIUS) řadami kuličkových ložisek jsou určeny pro potrubní instalace výplachu vrtů, vody, cementu, abrazivních materiálů apod. Používány při proplachu, utěsňování, cementování, ve vedení choke and kill. Vyráběny z chrom-molybdenová oceli v rozměrech od 1″ do 3″, v různých konfiguracích kloubů, ukončených závity NPT nebo spojkami HAMMER LUG. Dostupná verze pro práci se sirovodíkem. Pracovní tlak 414 bar (6000 PSI) pro typ SR, 1034 bar (15000 PSI) pro typ LR.

Spojky zásobníků na výplachy vrtů

Spojky zásobníků na výplachový roztok vrtů: spojky jsou používány pro rychlé a těsné spojení potrubí se zásobníkem výplachového roztoku:

 • závitové spojky HAMMER SEAL: část s vnějším závitem je přivařena k zásobníku, matice s vnitřním závitem a O-kroužkem je nasazena na trubku a po dotažení utěsní trubku ve spojce;
 • vzduchové „nafukovací” spojky SEAL-O-GRIP: spojka přivařená na zásobník je vybavena nafukovacím pryžovým lemem které je možno plnit do tlaku několika bar vzduchem, tím se dotlačí na vsazenou trubku a utěsní spoj.

V obou případech je trubka vsunuta do otvoru spojky a k dotěsnění dochází na vnějším povrchu trubky. Obě spojky jsou nízkotlaké (do cca 10 bar) a zajišťují těsný spoj i když trubka nemá ideální vnější rozměr.

Přírubové spojky API

Přírubové spojky API: vysokotlaké příruby používané v naftovém průmyslu pro spojování potrubí zvláště pak:

 • pro připojení hlavice vrtu (CHRISTMAS TREE);
 • pro připojení preventru – protierupční armatury (BLOWOUT PREVENTER).

Těsnící plochy přírub mají drážku, která je kompatibilní s těsnícími prstenci typu R, RX a BX. Vyrobeny v souladu s normou API, z uhlíkové oceli, pracovní tlak do 1380 bar, v závislosti na typu příruby.

Těsnící prstence pro příruby API

Kovové těsnící prstence pro vysokotlaké příruby API:

 • typ R s osmiúhelníkovým nebo oválným průřezem (pracovní tlak do 700 bar);
 • typ RX s osmiúhelníkovým průřezem (pracovní tlak do 750 bar);
 • typ BX s osmiúhelníkovým průřezem (pracovní tlak do 1500 bar);

Vyrobeny z nízkouhlíkové oceli nebo nerezi. Plná identifikovatelnost a kompletní materiálové certifikáty.

Ventily pro těžbu ropy a plynu

Speciální ventily pro naftový průmysl:

 • kuželové ventily pro vrtný výplach, vodu, cement apod. Používány při utěsňování, cementování a dalších vysokotlakých aplikacích. Rozměry od 1 ” do 3″, ukončeny spojkami HAMMER LUG typ 1502. Pracovní tlak do 1034 bar (15000 PSI). Dostupné také ve verzi pro práci se sirovodíkem;
 • kulové ventily LS v rozměrech od 1/4″ do 1″ z nerezi AISI316 s vysokou korozní odolností, také pro práci se sirovodíkem. Přípojky se závity NPT, pracovní tlak do 207 bar.
Jiné spojky pro težbu ropy

"*" oznacza pola wymagane