• OILSTAR
  • kariera
  • KOMPENZÁTORY
  • ZAŠLI HODNOCENÍ
  • Zařízení pro komepltaci hadic
  • HYDRAULICKÉ VÁLCE
  • Hadice pro technické plyny
  • Bezodkapové spojky

KOMPENZÁTORY

PRYŽOVÉ KOMPENZÁTORY

KOMPENZÁTORY PRYŽOVÉ

Jsou používány ve všech typech průmyslových instalací, v elektrárnách, teplárnách a sanitě (čistírny odp. vod, čerpání splašků, úpravny vody). Instalují se u čerpadel, motorů, kompresorů, turbín, ventilátorů apod. Jsou určeny pro eliminaci vibrací a veškerých typů posuvů: osových, bočních, úhlových a jejich kombinací. Skládají se z měchu, vyrobeného z různých typů elastomerů, vyztuženého syntetickým kordem a elementů sloužících k uchycení na potrubí (nejčastěji ocelové příruby). Kompenzují tepelnou roztažnost potrubí a korigzjí nesouosost. Eliminují vibrace, tlumí hluk a pohlcují energii hydraulického rázu.
Druhy elsatomerů používaných k výrobě měchů kompenzátorů: EPDM, Nitryl, Chloropren, SBR, Hypalon, Viton.
Rozsah pracovních teplot: od -40°C do 150°C.
Rozsah pracovních tlaků: -1 bar do 25 bar.
Rozsah nabízených průměrů: DN 15-DN 3000.
Typy spojení s instalací: pevné a otočné příruby, závitové přípojky, montážní objímky. Materiály přípojných elementů kompenzátorů: galvanizovaná ocel, nerezová ocel, hliník, litina. Normy provedení dle norem PN 10/16 (DIN 2501), ANSI 150 lb. a jiné. Dodatečné příslušenství: omezovače pohybu, podtlakové výztužné prstence, vnitřní teflonová vložka, tepelná ochrana.

OCELOVÉ KOMPENZÁTORY

KOMPENZÁTORY OCELOVÉ

Skládají se z jednoho nebo více vícevrstvých nerezových měchů (vlnovců) a přípojek: přírubových nebo k přivaření a z vnitřní vodící trubky (na objednávku).
Typy ocelových kompenzátorů: univerzální, laterální (boční), angulární (úhlové), axiální (osové).
Mohou být vybaveny na objednávku vnitřní vodící trubkou.
Druhy ocelí používaných k výrobě měchů a vodících trubek: nerezi 1.4541 (AISI 321), 1.4571 (AISI316Ti) a jiné. Druhy ocelí používaných k výrobě přípojek a přírub: uhlíková ocel, nerezové oceli.
Rozsah pracovních teplot: do 600°C.
Rozsah pracovních tlaků: od -1 bar (plné vakuum) do 40 bar.
Rozsah nabízených průměrů: od DN 15 do DN 6000.

TEFLONOVÉ KOMPENZÁTORY

KOMPENZÁTORY TEFLONOVÉ

Teflonové kompenzátory nacházejí uplatnění všude tam, kde je vyžadována vysoká chemická a tepelná odolnost. Kompenzují tepelné dilatace, montážní nerovnosti a vibrace. Nacházejí široké použití v chemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu.
Rozsah pracovních teplot: do 235°C.
Rozsah nabízených průměrů: od DN 25 do DN 600.
Jsou vyrobeny z vícevrstvého měchu tvarovaného z PTFE (Teflon) s vnějšími výztužnými prstenci.
Stabilizační prstence jsou vyrobeny z nerezové oceli.
Příruby jsou vyrobeny ze sféroidní litiny, nerezi nebo uhlíkové oceli.

TKANINOVÉ KOMPENZÁTORY

KOMPENZÁTORY TKANINOVÉ

Elastické potrubní spoje pomocí tkaninových kompenzátorů jsou používány všude tam, kde nelze z různých důvodů použít klasické pryžové kompenzátory - především v případě vysokých teplot dosahujících až 1000°C. Tkaninové kompenzátory jsou používány pro sypká a plynná média v řadě průmyslových odvětví. Zajišťují potřebnou kompenzaci tepelných a mechanických posuvů v různých typech instalací: rozvody horkého vzduchu, odsávání prášků apod.
Jsou vyráběny z materiálů neobsahujících azbest. Jsou vyráběny na bázi silikonu, skelného vlákna, aramidového vlákna a jiných potřebných pro správnou funkci instalace.
Kompenzátory se skládají z několika nebo i několika desítek vrstev. Odpovídající složení vrstev je voleno s ohledem na charakter média a pracovní parametry.
Nejčastěji používanými materiály pro konstrukci tkaninových kompenzátorů jsou: EPDM, Hypalon, skleněná, polyesterová, aramidová, skelná tkanina, silikon, Viton, PTFE, ocel a jiné. Rozsah pracovních teplot: do 1000°C.