Palivové spojky

  • Złącze paliwowe
  • Złącza paliwowe API

Bezodkapové palivové spojky API, spojky pro výpary API a gravitační palivové spojky. Používány obecně při stáčení a plnění palivových autocisteren. Jsou součástí plnících ramen na terminálech (palivové terminály) a autocisteren.

Bezodkapové palivové spojky API jsou vyrobeny v souladu s americkou normou API RP-1004 vydanou American Petroleum Institute. Tyto spojky jsou určeny pro spodní plnění a stáčení („Bottom Loading”) paliva z autocisteren. Základním charakteristickým prvkem spojky API je speciální adaptér (zásobníková část spojky API) upevněný na cisterně pomocí příruby TTMA 4″. Adaptér je ukončen vsuvkou spojky API o rozměru 4″, ke které je během překládky připojena hadice nebo plnící rameno prostřednictvím spojky (hadicová část spojky API). Po připojení je průtok paliva uvolněn prostřednictvím ventilu, umístěného v adaptéru. Výpary z plněného zásobníku procházejí zpět do plnícího zásobníku prostřednictvím hadic na výpary („Vapour Recovery”),vybavenými spojkami API pro výpary typu CAMLOCK s ventily.

Palivové gravitační spojky (adaptéry spojky API) umožňují překládku gravitačně spojením zásobníkové části spojky API se standardní spojkou CAMLOCK.
Spojky API jsou vyrobeny z hliníku. Pracovní tlak spojek API je obvykle okolo 6 bar.

Palivové spojky

"*" oznacza pola wymagane