• OILSTAR
 • kariera
 • KOMPENZÁTORY
 • ZAŠLI HODNOCENÍ
 • Zařízení pro komepltaci hadic
 • HYDRAULICKÉ VÁLCE
 • Hadice pro technické plyny
 • Bezodkapové spojky

BEZODKAPOVÉ RYCHLOSPOJKY

Bezodkapové spojky slouží ke spojování průmyslových instalací bez úniku média. Splňují všechny požadavky na bezpečnost, ochranu životního prostředí a spolehlivost při transportu nebezpečných, toxických nebo drahých médií. Jsou široce využívány v silniční, kolejové, námořní i letecké přepravě a také v petrochemickém, chemickém a farmaceutickém průmyslu. Bezodkapové spojky slouží ke spojování průmyslových instalací a stáčecích hadic bez úniku média.

 • Princip funkce: obě poloviny spojky jsou vybaveny ventily, které se při spojení otevřou a umožní průtok média a při rozpojení se uzavřou a zamezí tím úniku médie z instalace po rozpojení. V závislosti na konstrukci spojky dojde k uzavření ventilů automaticky při rozpojení nebo ručně - v tom případě je rozpojení spojky možné až po uzavření ventilů.
 • Splňují všechny požadavky týkající se bezpečnosti, ochrany životního prostředí a bezporuchovosti při transportu nebezpečných, toxických nebo velmi drahých substancí.
 • Bezodkapové spojky jsou široce používány v silniční, železniční, námořní i letecké dopravě a také v chemickém, petrochemickém a farmaceutickém průmyslu.

SPOJKY DDC A DGC

Bezodkapové cisternové rychlospojky DDC A DGC

Nejoblíbenější ze všech bezodkapových spojek. Kompatibilní se spojkami AVERY HARDOLL, TODO-MATIC, FULCRUM. Vyrobeny dle standardu NATO STANAG 3756. Splňují požadavky ATEX, Tlakové direktivy 97/23/WE.
Mohou být vyrobeny z: hliníku, mosazi, nerezi AISI 316, PEEK, PVDF, Hastelloy, Titanu.
Dostupné v rozměrech DN25 - DN 150.
Použití: stáčení nebezpečných médií, chemický a petrochemický průmysl.

SPOJKY EPSILON

Bezodkapové rychlospojky EPSILON

EPSILON jsou vysoce jakostní bezodkapové spojky. Zajišťují velmi malý objem úniku média při spojování/rozpojování a nízké emise těkavých organických médií – méně než 25 ppm.
Jsou vyrobeny z nerezi AISI 316 nebo slitiny Hastelloy C-276.
Dostupné v rozměrech: DN20 - DN80.
Použití: chemický, farmaceutický a petrochemický průmysl a pro transport nebezpečných a drahých médií.

SPOJKY DRY-MATE

Bezodkapové rychlospojky DRY-MATE

Spojky DRY-MATE jsou bezpečné spojky se snadnou obsluhou, prakticky bez úkapu. Konstrukce je založena na kulových ventilech umístěných v obou polovinách spojky, což zaručuje bezturbulentní průtok média.
Jsou vyrobeny z nerezi AISI 316 nebo polypropylenu.
Dostupné v rozměrech: DN25 a DN38.
Použití: chemický a farmaceutický průmysl, zemědělství. Nejsou vhodné pro plyny.

SPOJKY DRY LINK

Bezodkapové rychlospojky DRY LINK

Spojky DRY LINK splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost a funkčnost. Konstrukce obsahuje dva motýlkové ventily, jejichž disky jsou při otevření rovnoběžné se směrem proudění média - nezpůsobují turbulentní proudění a tlakové ztráty. Vybaveny blokováním proti náhodnému rozpojení. Charakteristické snadnou obsluhou a nízkou hmotností. Ideální pro vysoce viskozní kapaliny. Materiál spojek - nerez 316 nebo speciální slitina Alloy 20. Rozměry od 1" do 3". Pracovní tlak od 8,3 bar do 14,3 bar – v závislosti na rozměru, podtlak do 711 mm Hg. Dostupné s přípojkami se závitem BSP, přírubami, k přivaření a v leštěné verzi pro potravinářství. Používány v chemickém, petrochemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

SPOJKY DRY-DIS TR

Bezodkapové rychlospojky DRY-DIS TR

Spojky DRY DIS série TR jsou široce používány v chemickém, petrochemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Splňují všechny požadavky týkající se bezpečnosti, ochrany životního prostředí a bezporuchovosti při transportu nebezpečných, toxických nebo velmi drahých plynů a kapalin. Mají certifikát CE v rozsahu Tlakové direktivy a pro vybavení v zóně s nebezpečím výbuchu. Materiál spojek - nerez 316 nebo mosaz. Rukojeť spojky z polypropylenu. Rozměry od 1" (DN25) do 4" (DN100). Pracovní tlak do 25 bar. Dostupné s přípojkami s vnitřním závitem BSP. Dostupná kódovaná verze, znemožňující spojení spojky se vsuvkou určenou pro jiné médium.