Čištění hadic a hydraulických trubek

Nabízíme také službu čištění hadic a hydraulických trubek metodou systémem Ultra Clean®, což zaručuje čistotu protékajícího hydraulického oleje a eliminuje riziko poškození hydraulických komponent.
czyzczenie przewodow ultra clean.png

Až 80% závad hydraulických systémů je způsobeno nečistotami.

Jednotlivé komponenty hydraulických systémů jako jsou čerpadla, rozvaděče, ventily, válce jsou vyráběny s podobnou přesností jako hodinové strojky a jejich práce ve znečištěném prostředí vede velmi rychle k nevratnému poškození. Častá výměna hydraulického oleje generuje dodatečné náklady, mající vliv na servisní náklady strojů a zařízení. Omezení znečištění hydraulického systému lze dosáhnout prostřednictvím montáže čistých hydraulických komponent už v etapě výstavby systému.

Czyszczenie przewodów i rur hydraulicznych

Řezání

Při řezání pryžových i termoplastových hadic dochází ke vzniku nečistot, které ulpívají uvnitř hadice.

Olej v hydraulickém okruhu protéká všemi jeho elementy, proto pouhá výměna hadice z novou bez jejího vyčištění způsobí okamžité znečištění systému (kovové piliny z oplety, kousky pryže nebo plastu, saze apod.).

Čištění

Čištění spočívá v prostřelování čistících zátek čištěnou hadicí nebo trubkou pomocí stlačeného vzduchu a následném zaslepení konců vyčištěné hadice termosmrštitelnými záslepkami.

Čištění hadic umožňuje dosáhnout čistotu hydraulického oleje na úrovni třídy 18/16/13 dle normy ISO 4406 ( čistota oleje je stanovena na základě množství částic nečistot určité velikosti nacházejícího se ve vzorku oleje o objemu 1 ml). Čistota oleje dle výše uvedené normy je potvrzena analýzou, provedenou pomocí laserového detektoru.

Zaslepení

Vyčištěné hadice jsou zabezpečeny pomocí termosmrštitelných záslepek. Montáž je prováděna pomocí horkého vzduchu. Termomrštitelné zátky nezanechávají na koncovkách žádné stopy. Pokud jsou na koncovkách předčištěné hadice garantují, že hadice je stále čistá. Demontáž záslepek nevyžaduje dodatečné nářadí.

  • Materiál záslepek je odolný nárazu a otěru
  • Těsné zabezpečení proti nečistotám a prachu
  • Blesková montáž
  • Páska s perforací umožňující rychlou demontáž záslepky
  • Rozsah rozměrů do 2” (vnitřní průměr hadice)

Dodání čistých a zaslepených hydraulických hadic je možné díky zařízením Ultra Clean® používaným v Tubes International.

Potřebujete více informací?