TYGON® a VERSILON™ jsou patentované značky hadic společnosti Saint-Gobain Performance Plastics.

.

HadiceTYGON® a VERSILON™ se vyrábějí z široké škály elastomerů a plastů, včetně: silikonu, PVC, polyuretanu, fluoropolymerů, termoplastických elastomerů. Všechny hadice jsou vždy vyráběny z materiálů nejvyšší kvality a čistoty  v kontrolovaných podmínkách a za použití moderních technologií. Používají se v aplikacích vyžadujících jedinečné vlastnosti a laboratorní čistotu výrobků.

Tygon® a VERSILON™ jsou desítky typů extrudovaných hadic bez výztuže a vyztužených opletem, určených pro nízké provozní tlaky několik málo – několik barů a specifické vakuum až do plného vakua. Provozní teploty v závislosti na materiálu hadice dosahují až 200 °C.  Hadice jsou k dispozici ve velmi široké škále rozměrů – pro stejný vnitřní průměr máme na výběr z několika tlouštěk stěn. Standardní délka hadic na bubnu dodávaná výrobcem je obvykle 15 m.

Základní oblasti použití hadic TYGON® a VERSILON™ zahrnují: průtok a stáčení (dávkování) potravinářských výrobků a nápojů, farmaceutické a biotechnologické aplikace, lékařské aplikace, víceúčelové aplikace, pro paliva a oleje, pro agresivní chemikálie.