Koncovky na páru

  • Końcówki do pary wodnej
  • Końcówki do pary
  • Wąż do pary z końcówka skręcaną

Pro pryžové parní hadice je nutno používat pouze speciální parní koncovky, upínané pomocí šroubů. Jsou vyrobeny z uhlíkové oceli, litiny, nerezi a mosazi s dostatečně robustní konstrukcí. Jsou vždy upevněny k hadici pomocí montážních objímek spojených šrouby. Toto řešení umožňuje dotažení objímek po zkušebním provozu, pravidelnou kontrolu koncovek a hlavně pravidelnou kontrolu stavu hadice pod objímkami. Pro správnou volbu koncovek s objímkami je nutné zohlednit nejen vnitřní průměr, ale také sílu stěny hadice! Precizní montáž koncovek dle instrukcí a jejich pravidelná kontrola zaručují bezpečné používání hadic.

Jsou dostupné dva základní typy parních koncovek se šroubovanými montážními sponami:

  • koncovky typu BOSS;
  • koncovky dle EN 14423 (DIN 2826);

Oba typy mohou být používány pro páru a také pro jiná média v rozsahu jejich pracovních parametrů: tlak do 18 bar (pro páru), teplota do 232°C (pára), do 120°C (přehřátá pára). Koncovky je možné používat vždy pouze s objímkami stejného typu!

Upozornění! Montáž koncovek na gumové parní hadice pomocí lisovacích objímek není přípustná z důvodu ohrožení bezpečnosti obsluhy! Postupná ztráta elasticity pryže vlivem vysokých teplot, nemožnost kontroly hadice pod zalisovanou objímkou a nemožnost dotažení spoje mohou vézt k netěsnosti koncovky nebo jejímu vytržení s tragickými následky!
Volbu koncovek pro páru vždy konzultujte s pracovníky Tubes International!
Parní koncovky

"*" oznacza pola wymagane